English        
       Начало
       Предстоящо
       Новини
       Архив
       Галерия
       Видео Архив
       ВИДЕО
       Преса
       Отбор
       Медалисти
       История
       ОЯМА ДОДЖО
       Усмивки
       Тае Бо
       Тренировки
       Календар
       Контакти
       Връзки
       Спонсори
Летен технически лагер, гр. Приморско 2010 г.
        От 06.07.2010 г. до 11.07.2010 г. в гр. Приморско се проведе традиционният летен технически лагер по карате Шинкиокушин. В това голямо мероприятие на Федерация Българско Карате Киокушин взеха участие каратисти от клубовете в цялата страна.
       Лагерът премина под ръководството на шихан Ясухару Фуджихара- VІ дан- Япония, семпай Мариус Илас- ІІ дан- Румъния / трикратен европейски шампион /, сенсеите Валери Димитров- ІІІ дан / осемкратен европейски и двукратен световен шампион / и Димитър Попов- ІІІ дан / петкратен европейски шампион /.
Тренировките бяха двуразови и протекоха в изключително приятелска атмосфера и в тях всички участници в лагера можаха да се докоснат до майсторството на едни от най- големите имена в карате Шинкиокушин. Състезателите от СК „Киокушин”- гр. Шумен се прибраха обогатени с много нови приятели и натрупани впечатления.

     Само седмица преди летния технически лагер в гр. Шумен се проведе изпит за по-висока спортно-техническа степен /кю/ по карате Шинкиокушин. През това тежко изпитание преминаха над 100 каратисти от клубовете в гр. Шумен и гр. Нови Пазар. Изпитът съдържаше трите основни компонента на карате Шинкиокушин – кихон, ката, кумите, както и извънредно тежък физически тест. Всички участници се справиха успешно, като показаха голямо техническо израстване, висок боен дух и отлична кондиционна подготовка.
От СК „ Киокушин”- гр. Шумен общо 76 души защитиха по- висока степен. Изпитът премина под ръководството на сенсей Тихомир Тотев – ІІІ дан, семпай Даниел Димитров – ІІ дан, семпай Стоян Обретенов – ІІ дан и семпай Иван Безус – І дан.
галерия    преса    
Обобщаваща новина за първата част от състезателната 2010 година
        През първата част от състезателната 2010 г. каратистите от СК „Киокушин”- гр. Шумен записаха най- доброто си представяне в историята на клуба, като до настоящия момент са завоювали общо 72 медала във всички възрастови групи от официални състезания от спортния календар на Федерация Българско Карате- До Киокушин.
Силно присъствие имаха възпитаниците на шуменския клуб и на Европейското първенство по карате Киокушин, което се проведе на 04. и 05. юни в гр. Логроньо- Испания.
       Най- голяма радост ни донесе най- младият шуменски национал Богомил Тихолов, който донесе първата европейска титла за клуба ни при юношите в кат. до 55 кг. В четвъртфиналната си среща нашият състезател убедително се наложи над Robert Jelenfi от Унгария, на осминафинала нокаутира Joaquin Navarro от Испания в полуфиналната си среща безаапелационно преодоля Yuriy Klymko от Украйна. След това последва много оспорван финал срещу другия български национал в тази категория Стефан Червенков. Двамата съперници се познават много добре, защото са изиграли много финали един срещу друг, не само на нашите национални първенства и турнири, но и на Romanian Open Cup и това направи срещата между тях още по- интересна.
При жените шуменската възпитаничка Цветелина Маринова се класира на трето място в кат. до 65 кг., като в осминафиналната си среща убедително се наложи над Alexander Vulevii от Дания, а на полуфинала в оспорван двубой срещу унгарската състезателка Csenge Szepesi само малшанса и попречи да постигне по- добро класиране. Цветелина се представи много добре и при жени ката, където продължи във втория кръг на първенството.
Състезателите на СК Киокушин- гр.Шумен записаха в актива си:
              15 републикански шампиона
              5 вице републикански шампиона
              14 бронзови медалиста от РП
     От Зонално първенство – 21 първи, 8 втори и 8 трети места.
     Републикански шампиони станаха:
              1. Арзу Фикретова при деца до 10 г.
              2. Емил Бачев при деца до 10 г.
              3. Каан Шюкри при деца до 10 г.
              4. Серпил Галиб при деца до 10 г.
              5. Первин Юсменова при деца до 10 г.
              6. Роберто Василев при деца до 10 г.
              7. Диян Петков при деца до 12 г.
              8. Марио Владимиров при деца до 12 г.
              9. Симона Стоянова при деца до 14 г.
              10. Марк Червенков при деца до 14 г.
              11. Йозджан Ереджебов при деца до 14 г.
              12. Диян Петков при деца до 14 г.
              13. Осман Осман при юноши младша възраст.
              14. Георги Йорданов при юноши младша възраст.
              15. Богомил Тихолов при юноши старша възраст, за когото това беше седма титла от Републикански първенства.
     Вицерепубликански шампиони са:
              1. Симеон Григоров при деца до 10 г.
              2. Ивелина Петрова при деца до 14 г.
              3. Марио Владимиров при деца до 14 г.
              4. Джанер Шюкри при деца до 14 г.
              5. Ваньо Вълчанов при юноши младша възраст.
     Бронзови медали заслужиха:
              1. Енгин Мустафов при деца до 10 г.
              2. Мирослав Денчев при деца до 10 г.
              3. Несрин Неждет при деца до 12 г.
              4. Вяра Петкова при деца до 12 г.
              5. Пламен Русев при деца до 14 г.
              6. Цветомир Генов при деца до 14 г.
              7. Александър Бачев при деца до 14 г.
              8. Тасин Тасин при деца до 14 г.
              9. Калоян Георгиев при деца до 14 г.
              10. Денис Музикяров при юноши младша възраст.
              11. Йордан Георгиев при юноши старша възраст.
              12. Георги Йорданов при юноши старша възраст.
              13. Осман Осман при юноши старша възраст.
              14. Йордан Георгиев при юноши старша възраст- ката.
       СК „Киокушин”- гр. Шумен бе домакин на 3 състезания- Републиканско първенство за юноши и девойки младша възраст, Републиканско първенство за деца до 12 години и на Международния турнир за купа „Мадарски конник” за мъже и жени.
       Спонсори на шуменските отбори през първата част на състезателната 2010 г. бяха:
Община Шумен, „ Вигор” ЕООД- с управител г-н Свилен Марински, „Лифтком”, 3 S СОТ, фирма ICON,г- н Лятиф Сали Лятиф„ Стронгстрой”- ООД с управител г- н Ниязи Ахмед, „ Ултима”- ЕООД, „ Артпринт” ООД. Шуменските каратисти от все сърце благодарят на своите приятели без чиято помощ нямаше да могат да вземат участие в тези силни състезания от спортния календар на ФБКК.
       На състезателите от СК Киокушин – гр. Шумен им предстои изпит за по-висока техническа степен /кю/ и участие в традиционния летен технически лагер с гостуващи инструктори шихан Ясухару Фуджихара- Япония, семпай Мариус Илас- Румъния, сенсеите Валери Димитров / осемкратен европейски и двукратен световен шампион / и Димитър Попов / петкратен европейски шампион /.
преса    
Зонално първенство за всички възрастови групи, гр. Русе 2010 г.
              На 12. 06. 2010 г. в гр. Русе се проведе Зонално първенство по карате Шинкиокушин за всички възрастови групи. Отлично се представиха състезателите на СК „ Киокушин”- гр. Шумен, които завоюваха 21 златни, 8 сребърни и 8 бронзови медала и съвсем заслужено се наредиха и на първо място в отборното класиране.
       Шампиони са:
              1. Емил Бачев при деца до 10 г., кат. до 31 кг.
              2. Симеон Григоров при деца до 10 г., кат. до 32 кг.
              3. Енгин Мустафа при деца до 10 г., кат. до 28 кг.
              4. Иван Радославов при деца до 10 г., кат. до 34 кг.
              5. Диян Петков при деца до 12 г., кат. до 33 кг.
              6. Арзу Фикретова при деца до 10 г., кат. до 28 кг.
              7. Серпил Галиб при деца до 10 г., кат. до 33 кг.
              8. Роберто Василев при деца до 10 г., кат. до 37 кг.
              9. Гюнай Галибов при деца до 12 г., кат. до 39 кг.
              10. Джанер Шюкри при деца до 12 г., кат. до 42 кг.
              11. Йозджан Ереджебов при деца до 14 г., кат. до 45 кг.
              12. Тайфун Мехмед при деца до 14 г., кат. до 46 кг.
              13. Тасин Тасин при деца до 14 г., кат. до 41 кг.
              14. Марк Червенков при деца до 14 г., кат. до 56 кг.
              15. Симона Стоянова при деца до 14 г., кат. до 49 кг.
              16. Осман Осман при юноши младша възраст, кат. до 63 кг.
              17. Ваньо Вълчанов при юноши младша възраст, кат. до 55 кг.
              18. Георги Йорданов при юноши младша възраст, кат. до 72 кг.
              19. Йордан Георгиев при юноши старша възраст, кат. до 57 кг.
              20. Павел Велчев при юноши старша възраст, кат. до 67 кг.
              21. Димитър Димитров при юноши старша възраст, кат. до 75 кг.
       Сребърни медалисти станаха:
              1. Марио Владимиров при деца до 12 г., кат. до 33 кг.
              2. Пламен Русев при деца до 14 г., кат. до 45 кг.
              3. Денис Музикяров при юноши младша възраст, кат. до 72 кг.
              4. Радостин Василев при деца до 10 г., кат. до 34 кг.
              5. Каан Шюкри при деца до 10 г., кат. до 32 кг.
              6. Несрин Неждет при деца до 12 г., кат. до 33 кг.
              7. Первин Юсменова при деца до 10 г., кат. до 28 кг.
              8. Михаил Петров при деца до 12 г., кат. до 39 кг.
       Бронзови медали заслужиха:
              Мирослав Денчев, Калоян Георгиев, Атанас Атанасов, Цветомир Генов, Александър Бачев, Светослав Василев, Ивелина Петрова и Кадер Ризаева.
       Заместник кмета на Община Шумен госпожа Живка Тонева поздрави треньора на СК „ Киокушин”- гр. Шумен семпай Даниел Димитров- ІІ дан за успешното представяне на европейския шампион Богомил Тихолов и пожела успех на младите надежди на шуменския клуб в последното състезание от спортния календар на Федерация Българско Карате- До Киокушин за полусезона.
       Каратистите от СК „ Киокушин”- гр. Шумен продължават своята подготовка за предстоящия изпит за по- висока техническа степен / кю /, който ще се проведе в края на месец юни.
видео    видео 2    галерия    преса    
<-  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  ->
Copyright 2007